След 16 години изстрели край мишената, може и да е дошъл моментът на Португалия

Sportinglife 07:35 ч., 06 Юли 2016
0
1090

Португалия е на финал на Евро 2016 и този път сълзите на Роналдо ще почакат. Коменданте поведе своите за 2:0 над Уелс, спечелено по познат вече за турнира начин с изчакване на мига и без да се бърза да се играе футбол, надиграва съперник и т.н.

Роналдо с глава - 1:0. Нани след неточен удар на Кристиано - 2:0. 50-а и 53-а минути сякаш от нищото, в един напълно равностоен до този момент мач. Уелс допусна грешка в концентрацията при един корнер, а на такова ниво и с Роналдо наоколо прошка няма.

Сълзите на КР7, които сме свикнали да виждаме с националния екип, този път може да са от радост.

Португалия не е елиминирана в мач от фазата на пряка смърт от съперник извън световния елит вече 20 години. За последно това направи Чехия през 1996-а на четвъртфинал на европейското.

През 1998-а тимът не се класира на Мондиала.

През 2000-а отпадна на полуфинал от световния шампион и бъдещ европейски такъв Франция.

През 2002-ра не игра елиминации, отпадна в групата.

2 лета по-късно стигна финал в родината, но загуби Евро 2004 от коварните гърци.

През 2006-а пак спря на полуфинал, победен от Франция.

На Евро 2008 Германия подряза крилата на Роналдо и компания на четвъртфинал.

През 2010-а го направи Холандия, после играла финал.

Преди 4 години Испания с дузпи разплака Роналдо на полуфинал, а през 2014-а Португалия не излезе от групата на световното.

Така стигне ли елиминации, отборът на "мореплавателите" не отпада от съперници извън елита на футбола. А пътят до финала на Евро 2016 начерта срещи именно с такива - Хърватия, Полша, Уелс.

С една победа чак на полуфинал, португалците чакат сблъсъка в неделя срещу Германия или Франция. За да спечелят първо отличие за нацията, не успяла при Еузебио и неговото златно поколение, както и това на Фиго, Руи Коща и останалите.

Сега има Роналдо. Неговата лична надпревара с Меси продължава, като и двамата са спечелили несметни богатства от рекорди и трофеи, но нямат нито един на национално ниво - континентален или световен!

Меси загуби 4 финала с Аржентина, Роналдо - един с Португалия.

В неделя може да поведе с 1:0 в тази графа, а за огромното его на №7 това е изключително важно, не се съмнявайте.