Лидерът при биатлонистите с нов успех за световната купа

Мартин Фуркад записа нов успех след като спечели спринта на 10 км в Оберхоф

Sportinglife 19:55 ч., 10 Яну 2015
0
101

Лидерът в класирането за световната купа по биатлон – французинът Мартин Фуркад записа нов успех след като спечели спринта на 10 км в Оберхоф. Заради дъжд, високи температури и вятър стартът на спринта бе отложен с два часа. След това на трасето бе поставен изкуствен сняг, който да позволи провеждане на състезанието.

Вятърът и високите температури обаче продължиха по време на целия старт и създадоха проблем на биатлонистите най-вече по време на стрелбата. Едва 7 от първите 33-ма стартирали състезатели бяха безгрешни на огневия рубеж.

Фукард също допусна една грешка на огневия рубеж, но демонстрира отличен спринт и триумфира като победител с време 27:02.5 минути. Втори, също с една грешка в стрелбата, остана ветеранът Оле Ейънар Бьорндален. Той изостана на 4,4 секунди зад победителя. Трети, отново с един пропуск на огневия рубеж, завърши руснакът Тимофей Лапшин – на 17,5 секунди

Кръгът от световната купа завършва утре с масов старт.