Меси срещу 7

Аржентина отново е влюбена в Лео, след като се завърна и донесе победата срещу Уругвай

Sportinglife 08:45 ч., 02 Сеп 2016
0
1500
Ole.ar

Аржентина преоткри своя герой - изрусения, с голяма брада и вид на Татко Смърф, но и с гениалност в главата и краката. И най-важното - с екипа с номер 10, свещен за страната.

Лео Меси се отказа от отказа си да играе за националния и се върна с победния гол за 1:0 над Уругвай.

Коравият съперник, омразен за аржентинците, бе повален в Мендоса в световна квалификация, като попадението на Меси е на път да стане някаква градска легенда.

Заглавията на всички вестници и сайтове за футбол в страната (а няма такъв, който да не пише за играта) са свързани с "Гол срещу 7", "Лео срещу 7" и т.н.

Защо?

В 43-ата минута Меси пое топката срещу цялата защита на Уругвай, задържа я, търсейки проход срещу светлосинята стена и ... реши да стреля. Рикошет, гол, екстаз!

Снимката от тв екрана, показваща как десетката е сам срещу на практика целия тим на съперника, напомни онази от финала на Копа Америка, която бе уловила Меси срещу всички 10 полеви играчи на Чили...

Оставяме настрани гола, идеализиран в повечко. Меси бе играчът на мача, като всяка опасност ставаше от негови хрумвания.

Аржентина е вече на върха в групата в Южна Америка с 14 точки, а Уругвай е втори с 13.

Бразилия стори чудо и победи с 3:0 в Кито Еквадор, което не бе правила от 1983-а. Неймар и два пъти Габриел Жезуш вкараха, като и трите попадения паднаха след 72-рата минута.

Домакините имаха достатъчно ситуации преди това, но не вкараха.

Бразилия е на пето място в групата. След 1:2 от Парагвай навън, шампионът на континента Чили е едва седми...

Колумбия победи с 2:0 Венецуела, Боливия надви със същия резултат Перу.