Франческо Тоти измъкна "вълците" с два гола, които го пратиха в историята

Sportinglife 20:20 ч., 11 Яну 2015
0
547

Рома и Лацио завършиха 2:2 в мач от 18-ия кръг на Серия А.

Франческо Тоти стана най-резултатният футболист в историята с двата си гола за 2:2.

Тоти вече има 11 гола от 40 мача срещу римския съперник.

Лацио поведе с 2:0 преди почивката. Стефано Мури откри резултата в 25-ата минута, а четири минути по-късно Фелипе Андерсон увеличи преднината на два гола.

През второто полувреме 38-годишният Тоти върна един гол три минути след подновяването на играта.

В 64-ата минута Франческо Тоти изравни резултата и получи телефон от човек от щаба на Рома, с който си направи селфи за спомен от историческия момент.

"Исках рекорда, но повече се надявах на трите точки. Селфито беше забавен начин да увековеча този ден за феновете", заяви след мача Тоти.

С 11-ия си гол в дербито Тоти се изравни с бившия играч на „вълците“ Дино да Коста.

В класирането Рома е втори с 40 точки, а Лацио остана на трето място с 31 точки.

Двата гола срещу Лацио увеличиха сметката на Франческо Тоти в серия А на 239.

Лидер в класацията е Силвио Пиола с 274 гола.

Във всички турнири Тоти е само на четири гола от кота 300. Лидерът на Рома има 296 попадения на сметката си.