Без проблеми за Федерер, Надал и Мъри на старта в Австралия

Дневник от първия ден на Australian Open

Sportinglife 13:45 ч., 19 Яну 2015
0
104

Без сензации стартира мъжката програма на Australian Open, като почти всички от фаворитите взеха мачовете си.

Четирикратният шампион в Мелбърн Роджър Федерер надигра с 6:4, 6:2, 7:5 тайванеца Йен-Хсун Лу след 113 минути на корта.

33-годишният швейцарец направи 9 аса и завърши с общо 57 печеливши удара срещу едва 20 на съперника си.

Победният старт на Маестрото бе навръх 49-ия рожден ден на треньора му Стефан Едберг, който получи поздравления от швейцареца.

Ян-Ленард Щруф - Дуди Села 4:6, 6:4, 6:3, 3:6, 5:7

Във втория кръг негов съперник ще е италианецът Симоне Болели, който елиминира на старта аржентинеца Хуан Монако с 6:3, 3:6, 6:3, 6:1.

Рафаел Надал показа добра форма в двубоя си срещу руския ветеран Михаил Южни и за час и 52 минути се поздрави с победата с 6:3, 6:2, 6:2.

14-кратният шампион от турнири от Големия шлем тотално доминираше над Южни и спечели 89% от точките си на първи сервис.

Във втория сет руснакът взе една-единствена точка при начален удар на испанеца. Надал пласира 37 уинъра и направи двойно по-малко непредизвикани грешки от съперника си.

Надал не е печелил Australian Open от 2009 година. През 2012 и 2014 година той загуби на финала съответно от Новак Джокович и Стан Вавринка.

Във втория кръг Надал ще се изправи срещу Тим Смичек от САЩ, който отстрани представителя на домакините Люк Савил след победа със 7:6(2), 7:5, 6:4.

Евентуалният съперник на Григор Димитров на осминафиналите - Анди Мъри, също продължава безпроблемно напред.

Британецът взе очаквана победа над индийския квалификант Юки Бамбри с 6:3, 6:4, 7:6(3).

В третия сет Бамбри водеше с пробив за 4:1, но поставеният под №6 Мъри го неутрализира и спечели тайбрека, давайки само три точки на индиеца.

Мъри наниза 13 аса и пласира 40 печеливши удара. Във втория кръг шотландецът ще се изправи срещу Маринко Матошевич, който се наложи трудно над Александър Кудрявцев с 6:4, 6:7(5), 4:6, 7:5, 6:3.

Мъри е трикратен финалист в Мелбърн, като не успя да се пребори за титлата през 2010-а, 2011-а и 2013-а. В първия си опит бе сразен от Роджър Федерер, а в следващите два отстъпи на Новак Джокович.

Седмият в схемата Томаш Бердих надигра с 6:3, 7:6(1), 6:3 колумбиеца Алехандро Фая, а поставеният под №14 Кевин Андерсън от Южна Африка загуби сет срещу аржентинеца Диего Шварцман, но все пак се наложи със 7:6 (5), 7:5, 5:7, 6:4. Андерсън се отчете с впечатляващите 32 аса.