Димитров спаси два мачпойнта за 4:6, 7:6(2), 6:2 над Пол-Анри Матьо

Sportinglife 07:35 ч., 10 Фер 2015
0
102
Abnamrowtt.com

Григор Димитров сякаш забрави как се побеждава безпроблемно. Българинът повече от час се саботираше с пасивна игра срещу 96-ия в света Пол-Анри Матьо, но на прага на загубата се пробуди, спаси два мачпойнта и се зарадва на обрат с 4:6, 7:6(2), 6:2 в I кръг на турнира в Ротердам.

Димитров и Матьо подсказаха драматичната развръзка на двубоя още с първите два гейма, в които изиграха общо 26 точки.

33-годишният французин удържа подаването си след цели 16 разигравания и успя да разстрои концентрацията на Григор, който в следващия гейм не беше на себе си и твърде леко допусна пробив.

До края на сета в играта на българина липсваха агресия и прецизност и той не стигна до нито една възможност за рибрейк.

Реално, бившият №12 в света диктуваше всичко, което се случва на корта, докато настоящият №11 винаги беше поне на крачка зад него в разиграванията.

С мощен ас за 6:4 Матьо приключи сета, а във втория като под индиго Димитров направи един слаб сервис гейм при 2:2 и съперникът му веднага се възползва.

Матьо стигна до 0-40 и макар Григор да спаси първия брейкпойнт със зверски сервис по правата, опитният французин отвърна с атака на мрежата при втория и не сбърка.

Световният №96 уверено се движеше в победния коловоз до 5:4 гейма, когато трябваше да сервира за мача.

Тогава започна пробуждането на българина, който рискува всичко и спаси два мачпойнта, като при втория бекхендът му кацна неспасяемо върху линията.

Димитров направи рибрейк и макар съперникът му да стигна до тайбрек, балансът на силите на корта видимо се обърна.

Матьо най-после започна да се пропуква и допусна две непредизвикани грешки, с които подари на таланта ни преднина от 3-0 точки в тайбрека. Нататък Димитров не допусна повече колебания и рестартира битка със 7-2 т.

Силите на 33-годишния французин привършиха и той допусна пробив на нула още на старта на решителния сет.

Григор удари още веднъж подаването на Матьо за 4:1 и подпечата обрата с марков ас по правата за 6:2.

Следващият съперник на българина ще е един измежду Давид Гофен и Жил Мюлер.