Идеалният отбор на играчите, които не спечелиха Шампионската лига

Джанлуиджи Буфон застана на вратата на тима

Sportinglife 07:45 ч., 09 Юни 2015
0
9510

Вестник "Дейли Мейл" селектира идеален отбор на големите звезди, които така и не успяха да спечелят Шампионската лига.

Последният участник в него е вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон. Турнирът е във формат Шампионска лига от 1992 година.

Ето кои са най-силните без трофей.

Вратар – Джанлуиджи Буфон

Продължава да е най-скъпият вратар в историята на футбола. Два пъти Буфон загуби финали с Ювентус – първо след дузпи от Милан през 2003 година и сега от Барселона.

На 36 години това вероятно бе последният му шанс.

Десен бек – Лилиан Тюрам

Футболистът с най-много мачове за Франция имаше страхотна кариера. Подобно на Буфон игра за Юве в злополучния финал с Милан. После отиде в Барселона, но пристигна на "Камп ноу", след като каталунците взеха титлата през 2006-а и напусна преди тази от 2009 година.

Ляв бек – Джанлука Дзамброта

Универсалният защитник има подобна на Тюрам съдба. Също игра срещу Милан за Юве, отиде в Барса след титлата и си тръгна преди следващата.

Централен защитник – Фабио Канаваро

Носителят на "Златната топка" и световен шампион с Италия през 2006 година игра два пъти за Ювентус, за Реал и за Интер. Най-близо бе до титлата с Интер, когато отпадна на полуфинал от Милан през 2003-а.

Централен защитник – Лоран Блан

Още един легендарен бранител без титлата. Въпреки че спечели Мондиал 98 и Евро 2000 Блан бе най-близо до Шампионската лига с Манчестър Юнайтед, когато през 2002 година отпадна от Байер на полуфинал.

Централен халф – Лотар Матеус

Едва ли има друг, който да е бил по-близо до трофея. На финала през 1999 година Матеус игра за Байерн, който до 90-ата минута водеше с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед и падна с 1:2. Матеус бе сменен 10 минути преди края.

Централен халф – Патрик Виейра

Виейра игра в състава на Интер, който спечели Шампионската лига през 2010 година, но на полусезона отиде в Манчестър Сити. С Арсенал никога не мина повече от четвъртфинал.

Дясно крило – Павел Недвед

През 2003 година Недвед беше играч на полуфинала срещу Реал, когато с гола му Ювентус отстрани Реал. Заради наказание чехът пропусна финала с Милан, загубен с дузпи.

Ляво крило – Роберто Баджо

Носителят на „Златната топка“ за 1993 година ще се запомни и с изпуснатата дузпа на финала на Мондиал 94 срещу Бразилия. Въпреки че игра за Ювентус и Милан никога не бе близо до Шампионската лига.

Нападател - Денис Бергкамп

Заради аерофобията си не игра в много мачове в Европа. Беше на пейката, когато Арсенал падна с 1:2 от Барселона във финала през 2006 година.

Нападател – Роналдо

Един от най-великите нападатели в историята отпадна с Реал в полуфинала през 2003 година от Ювентус. През 2007-а година вече бе в Милан, който спечели турнира. Роналдо не бе картотекиран, защото в началото на сезона игра за Реал.

Треньор – Арсен Венгер

Класира Арсенал в Шампионската лига във всеки сезон от 1998/99 досега. Но стигна само до един финал – 1:2 от Барселона през 2006 година.

Резерви: Дейвид Сиймън, Сол Кембъл, Роберто Аяла, Михаел Балак, Ерик Кантона, Златан Ибрахимович, Габриел Батистута.