Астън Вила с важна победа срещу Уест Бромич

Саутхемптън спечели срещу Кристъл Палас

Sportinglife 07:50 ч., 04 Март 2015
0
401

Астън Вила взе много важна победа с 2:1 в градското дерби с Уест Бромич. Това беше първи успех за новия мениджър на тима Тим Шерууд. Победата дойде след гол от дузпа на Кристиан Бентеке в 94-ата минута.

Домакините поведоха с първото попадение от 14 мача на Габриел Агбонлахор, който се разписа в 22-ата минута.

Саидо Берахино изравни в 66-ата минута.

В 93-ата минута стражът на Уест Бром Бен Фостър фаулира Матю Лоутън в наказателното поле и Бентеке реализира от бялата точка, с което донесе победата на Астън Вила.

С победата Вила се качи на 17-омясто с актив от 25 точки. Уест Бромич е 13-и с 30 точки.

В друг мач от кръга Саутхамптън взе минимална победа с 1:0 над Кристъл Палас.

Единственото попадение реализира Садио Мане в 83-ата минута.

Това бе първи домакински гол за "светците" след шест часа и 27 минути суша. С този успех Саутхемптън прекъсна серията от три поредни срещи без успех в Премиър лийг и с 49 точки измести от петото място във временното класиране Ливърпул.

Кристъл Палас е на 13-а позиция с 30 точки.

В последния мач от вторник Хъл и Съндърланд завършиха 1:1. Хъл е 15-и с 27 точки, а Съндърланд на 16-о място с точка по-малко.

В Чемпиъншип българският национал Николай Бодуров изигра цял мач за Фулъм при загубата с 0:1 като гост на Уотфорд.

Симеон Славчев не попадна в групата на Болтън при равенството 1:1 с Рединг.