Алексис прати Арсенал на финал за ФА къп

Арсенал се измъчи срещу Рединг

Sportinglife 22:00 ч., 18 Апр 2015
0
329

Миналата година Арсенал прекрати дългогодишната си трофейна суша, печелейки ФА къп, а сега "топчиите" си осигуриха място за защита на трофея.

Хората на Венгер обаче изстрадаха класирането си за финала в най-старата футболна надпревара след успех с 2:1 след продължения над Рединг на "Уембли".

Грандът от северен Лондон очаква съперника си, който ще бъде излъчен от битката между Ливърпул и Астън Вила в неделя.

И двата гола за "артилеристите" над "кралските поданици", чиито одежди някога носеше и Боби Михайлов, отбеляза Алексис Санчес.

Той се разписа малко преди края на първото полувреме и малко преди края на първото продължение, изправяйки на крака червената половина на "Уембли".

Рединг игра смело, но на три пъти и гредите помагаха на отбора от Чемпиъншип да мечтае за сензацията.

След добро начало на Арсенал, Санчес в даде аванс на по-именития тим в спора след техничен удар в 38-та минута и така завърши полувремето.

След почивката Гарат Маклиъри прати топката зад Войчех Шчесни, след като центриране на Погребняк премина през краката на Гаел Клиши и изненада вратаря.

Погребняк можеше да огорчи Арсенал в допълнителното време, но късметът бе на страната на тима от северен Лондон.

В 103-та минута Алексис Санчес се възползва от нелепа грешка на Федеричи и реши спора.