Всички фаворити с лесни победи на Ролан Гарос

Sportinglife 08:25 ч., 30 Май 2015
0
69

„Беше наистина забавен мач и се надявам да феновете да са на същото мнение”, видимо в отлично настроение коментира Роджър Федерер, след като се изстреля на осминафинал на Ролан Гарос с 6:4, 6:3, 6:2 над световния №88 Дамир Джумур.

„Наистина очаквах мача с нетърпение и не се чувствах под особено напрежение – призна Маестрото. – Започнах добре и имам усещането, че всичко с играта ми е наред.” Федерер изигра класически откриващ сет за неговите стандарти, в който получи един брейкпойнт и го реализира. При 2:2 Роджър си осигури шанса и изигра цялата точка само от форхенд, с който принуди тенисиста от Босна и Херцеговина да сгреши.

Резултати

Кей Нишикори – Бенямин Бекер (отказване)

Теймураз Габашвили – Лушак Росол 6:4, 6:4, 6:4

Ришар Гаске – Карлос Берлок 3:6, 6:3, 6:1, 4:6, 6:1

Жил Симон – Никола Маю 6:2, 6:7(6), 6:7(7), 6:3, 6:1

Роджър Федерер – Дамир Джумур 6:4, 6:3, 6:2

Стан Вавринка – Стив Джонсън 6:4, 6:3, 6:2

Томаш Бердих – Беноа Пер 6:1, 6:7(5), 6:3, 6:4

Федерер играеше много вдъхновено и наложи ритъм на разиграванията, в който 10 години по-младият му съперник се чувстваше абсолютно изгубен и доведе до множеството непредизвикани грешки от ракетата на Джумур. Същевременно, швейцарецът наниза 38 уинъра и с пълна доминация в следващите два сета затвори двубоя за 92 минути.

За абсолютно същото време на корта и с абсолютно същия резултат, Стан Вавринка подчини Стив Джонсън (6:4, 6:3, 6:2). Швейцарецът пропусна цели четири брейкпойнта  във втория гейм на мача, но форхенд по късият диагонал му донесе решителен удар по сервиса на съперника в десетия.

След още 17 минути Стан водеше с 4:1 гейма във втория сет и до края само удържаше предината си. Пробив на старта на третата част съвсем успокои Вавринка, който го дублира за крайното 6:2. На осминафинал Стан излиза срещу Жил Симон, който се измъчи в пет сета срещу Никола Маю – 6:2, 6:7(6), 6:7(7), 6:3, 6:1 в битка, продължила 3 часа и 52 минути.

Кей Нишикори запази сили за следващите двубои, след като Бенямин Бекер се отказа от мача им заради травма. Японецът очаква Теймураз Габашвили, който се справи с 6:4, 6:4, 6:4 с Лукаш Росол.

Поредният фаворит записал безпроблемна победа беше Томаш Бердих. Чехът записа победа №12 на клей за 2015-а с 6:1, 6:7(5), 6:3, 6:4 над Беноа Пер може да видим дуел на бомбардирите от начален удар с Джо-Вилфрид Цонга, ако французинът спечели срещу Пабло Андухар.