Sportinglife 08:05 ч., 15 Авг 2015
0
1231

Какъв ерес! За втори път само за четири дни Барселона пусна четири гола.

Но ако 5:4 над Севиля в Тбилиси донесе суперкупата на Европа, то 0:4 от Атлетик (Билбао) в първи мач за суперкупата на Испания почти означава – край на мечтата за шест титли през 2015 година.

Германският вратар Марк-Андре тер Щеген бе посочен от световните медии за по-добър дори от Мануел Нойер след изявите си в Шампионската лига миналия сезон. Но осемте гола в двата мача се превърнаха в истински кошмар за стража.

Героят на баските се наричаше Аритс Адурис, който заби хеттрик в каталунската врата. Но това бе през второто полувреме и само за четвърт час. Бисерът на вечерта вкара Микел Сан Хосе в 13-ата минута.

Тер Щеген излезе пред наказателното си поле и изчисти топката с глава. Защитникът на Атлетик показа завидна техника и самочувствие – с прехвърлящ удар от 40 метра прати топката в опразнената врата.

Футболистите на Барселона очевидно изглеждаха уморени от дългия път до Тбилиси и още повече от онези луди 120 минути.

В мача срещу Севиля каталунците водиха с 4:1, допуснаха изравняване 4:4 и накрая Педро заби победно.