Нападателят има вече 101 гола, разписа се два пъти срещу Майнц

Sportinglife 18:50 ч., 26 Сеп 2015
0
785

Роберт Левандовски побърка Бундеслигата в буквалния смисъл на думата.

Полският нападател вкара два гола за Байерн при 3:0 като гост на Майнц и вече има 101 попадения в Бундеслигата.

Така той е петият най-добър реализатор в историята. А само през този сезон за седем кръга има 10 попадения.

Байерн пък е единствен заедно с Интер в топ пет първенствата, който не е загубил нито една точка.

Но „нерадзурите“ имат два двубоя по-малко, в неделя вечер приемат Фиорентина.

Томас Мюлер изпусна една от много редките си дузпи за Байерн през първото полувреме, когато резултатът още бе 0:0.

Нападателят стреля силно над вратата и падна по гръб, не можейки да повярва.

Волфсбург направи изненадващо домакинско 1:1 срещу Хановер.

Явно раната от петте гола на Левандовски във вторник още не е зараснала. Освен това Волфсбург не може да компенсира липсата на продадения на Манчестър Сити белгиец Кевин де Брюин.

Холандецът Бас Дост откри резултата за „вълците“ през първото полувреме, а опашкарят Хироши Кийотаке изравни след почивката.

Ренесансът на Борусия (Мьонхенгладбах) продължи с триумф 3:1 над Борусия (Мьонхенгладбах). Гранит Шака и Рафаел вкараха за третия от миналото първенство, а Кристиян Гинтер им помогна с автогол. Даниел Гинчек бе точен от дузпа за „швабите“. След петте поредни загуби на старта Борусия вече е в серия от две поредни победи.

Байер (Леверкузен) също спечели втори мач поред на един от най-трудните стадион – 3:0 срещу Вердер. Адмир Мехмеди, Юлиян Бранд и Кевин Кампел бяха точни за „аспирините“, които във вторник гостуват на Барселона в Шампионската лига.

Единственият отбор без победа в Бундеслигата и купата на Германия – Хофенхайм, най-накрая ликува. Тимът спечели с 3:1 като гост на Аугсбург.