Когато Томас Мюлер вкара, баварците бият в последните 42 мача

Sportinglife 19:35 ч., 17 Окт 2015
0
560

Байерн спечели победа №999 в Бундеслигата, която означава рекорд. След 1:0 над Вердер в Бремен никой друг в историята не е печелил първите девет мача от сезона. Роберт Левандовски най-накрая си взе почивка от голове.

Вместо него вкара Томас Мюлер. Когато нападателят бележи, в последните 42 шампионатни двубоя Байерн задължително печели. Попадението пък бе под №999 във вратата на Вердер в домакински срещи от Бундеслигата.

Томас Мюлер вече има 80 гола в германския елит, а е играл 206 мача. Така той се изравни с Михаел Румениге, брата на боса Карл-Хайлнц Румениге.

Вердер пък направи черен рекорд в историята си от пет поредни поражения. На терена баварците бяха тотални господари със 76 процента владеене на топката и 7:2 точни удара.

В същото време Макс Крузе направи първия хеттрик в кариерата си. Новият нападател на Волфсбург отбеляза първи попадения за 4:2 над Хофенхайм. Така „вълците“ спряха серия от четири поредни мача без успех.

Освен това Волфсбург е непобеден на своя терен в Бундеслигата вече 27 двубоя. Последното поражение от е с 1:6 от Байерн на 8 март 2014 година.

Гол в последната минута на Макс Майер донесе победата на Шалке с 2:1 у дома срещу Херта. В началото Бенедикт Хьоведес откри резултата за „кралско сините“, а Саломон Калу изравни четвърт час преди края. Херта игра 70 минути с човек по-малко. Изгонен бе босненският нападател Вехад Ибишевич.

Сензационният новак Дармщад продължи да пише история. Отборът спечели с 2:0 като гост на Аугсбург. Още в първия половин час голове вкараха Сандро Вагнер и Петер Нимайер.

Единствената загуба на Дармщад през сезона е от Байерн с 0:3.
В друг двубой от Бундеслигата Хамбургер и Байер (Леверкузен) завършиха скучно 0:0.