Футболистите на Байерн с 1017 контакта с топката при 1:0 над Вердер

Sportinglife 10:15 ч., 19 Окт 2015
0
565

Официалният сайт на Бундеслигата отново публикува десетте най-важни факта от изминалия кръг в Бундеслигата. В него пак видяхме рекорд – Байерн стана първият тим, който стартира сезона с девет поредни победи.

Обратно в битката

След четири мача без успех Борусия (Дортмунд) и Волфсбург се завърнаха на победния път. ”Жълто-черните” спечелиха с 2:0 в Майнц, а „вълците” сразиха Хофенхайм с 4:2 у дома.

Рекордният сезон на Байерн продължава

12-а поредна победа. Това преживя Байерн в Бремен – 1:0 над Вердер. Освен рекордния старт в Бундеслигата от девет поредни победи баварците имат два успеха в Шампионската лига и един за Купата на Германия. Срещу Вердер отборът направи още един рекорд – сензационните 1017 контакта с топката.

Байерн владя топката в 74 процента от времето. Томас Мюлер вкара 80-ия си гол, а в последните 43 мача с негово попадение Байерн задължително печели. Мануел Нойер завърши 137 мач в Бундеслигата без допуснат гол и с това се изравни на петото място във вечната ранглиста със Сеп Майер.

Хьоведес и последната минута

Бенедикт Хьоведес вкара 11-ия си гол в Бундеслигата и с него Шалке победи Херта с 2:1. Попадението падна в последната минута. Именно по същия начин преди много години с гол на Макс Майер спечели срещу Херта и оттогава „кралско-сините” са непобедени в този сблъсък от 14 мача (12 победи и две ремита).

Пълно себераздаване

Принулевото равенство между Хамбургер и Байер видяхме пълно себераздаване. Точно преди година в същия мач имаше 50 нарушения, сега бяха „само” 39 (20 за Хамбургер и 19 за Байер). С шест жълти картона домакините направиха рекорд за сезона.  Едва за втори път в историята си Хамбургер получава толкова жълти картона в Бундеслигата – срещу Байер бе първият път преди година.

Премиерите на Крузе

Макс Крузе вкара първия си хеттрик в кариерата. Това бяха първите голове след трансфера от Борусия (Мьонхенгладбах) във Волфсбург и помогнаха за 4:2 над Хофенхайм. Първото попадение в 43-ата секунда бе второто най-бързо през сезона.  Никога преди Крузе не бе вкарвал толкова рано в мач.

Дузпаджията Каруис

Марко Ройс вкара след два месеца гол – при 2:0 на Борусия (Д) над Майнц. След това германският национал изпусна дузпа. Вратарят Лорис Кариус майсторски парира удара. Това бе четвъртата поредна дузпа, спасена от стража. В кариерата си Кариус е пазил при 14 дузпи, от които са му вкарали само седем (четири спасени, в три случаи не бе улучена вратата).

Нов клубен рекорд

Победата с 2:0 над Аусбург изравни клубен рекорд на Дармщад. Такъв е най-големият успех на „лилиите” на чужд терен. За първи път бе постигнат на терена на Дуисбург на 15 май 1982 година. Като гост Дармщад още е непобеден в Бундеслигата, отпразнува втора победа през сезона.

Рафаел – експертът с двата гола

След серията от пет загубени мача на старта на Бундеслигата сега Борусия (Мьонхенгладбах) спечели четвърти двубой поред. Играч на мача бе Рафаел, който вкара 2 пъти за 5:1 над Айнтрахт. Такова събуждане Борусия никога не е преживявала. А експертът на промяната е Рафаел.

Хановер вече не е изпадащ

С един щастлив гол Хановер спечели с 1:0 като гост на Кьолн и за първи път от два месеца отборът не е в зоната на изпадащите. И в миналите два кръга отборът вкара за 1:0 след центриране от корнер.

Първа домакинска победа

С 1:0 над Инголщад най-накая Щутгарт спечели първа домакинска победа. След загубите в първите пет кръга „швабите” вече изглеждат по-добре – две победи, едно реми и една загуба. Голмайстор за Щутгарт бе Даниел Дидави в 59-ата минута.