Сега вече ще ни повярвате, ние ще спечелим Лигата!

Лестър танцува и пее, 1:0 над Кристъл Палас и осем точки аванс

Sportinglife 18:55 ч., 19 Март 2016
0
2090

30 минути след края на мача, феновете на Лестър не си тръгваха от трибуните на "Селхърст парк".

Пееха само една песен, безспир, до втръсване, а останалите стюарди на Кристъл Палас вдигаха палци за поздрав и аплодираха.

"Сега вече ще ни повярвате, ние ще спечелим Лигата!", звучеше мощно, а в очите на фенове имаше и сълзи.

Агитката танцуваше, забавляваше се и скандираше името на мениджъра Клаудио Раниери.

По-рано в един безкраен следобед Риад Марез вкара отблизо единствения гол, Лестър отмъкна 1:0 на терена на Палас и води с 8 точки на върха във Висшата лига.

ОСЕМ ТОЧКИ.

Алжирецът вкара 16-ия си гол в първенството, а в края, заменен, гледаше нервно и гризеше ноктите си зад Раниери на скамейката.

Сърцето на обединения фенклуб от неутрални привърженици на Лестър, който е поне от няколко десетки милиона по света, спря в 92-рата минута.

В последната си атака Палас уцели греда, след като Деймиън Дилейни стреля от въздуха.

Тази топка не пожела да влезе и да съсипе всеки неутрален любител на романтиката.

"Лисиците" на Раниери водят с 66 точки, като в неделя ще викат за Борнемут (както и всички ние, освен феновете на Тотнъм).

Преследвачите от Тотнъм (57 т.) домакинстват на новака.

Арсенал е трети с 55 точки, след като спечели на терена на Евертън с 2:0.

Алекс Айови вкара първия си гол за гранда.

Челси спря Уест Хем с 2:2 в последната минута с гол от дузпа на Сеск Фабрегас.

Победа даваше на гостите 52 т. и четвърто място пред Манчестър Сити, но точката ги оставя само с 50 пункта и зад "гражданите".

Норич направи голяма крачка към спасение, като победи с 1:0 като гост на Уест Бромич и се измъкна на 3 т. над зоната на изпадащите.