1273

Барселона вече докосва златото в Испания след предпоследния кръг.

Каталунците поразиха Еспаньол с 5:0 на "Камп ноу" и водят с 88 т.

Реал Мадрид спечели срещу Валенсия с 3:2 на Бернабеу и събра 87 т.

Атлетико сбърка с 1:2 срещу последния в класирането и вече изпаднал Леванте навън, с което слезе трети с 85 т.

„Дюшекчиите” загубиха и теоретичен шанс за злато, тъй като отстъпват на Барса в преките двубои.

Успоредно Севиля спаси от изпадане Гранада с 1:4 на свой терен.

Андалусийците смениха всички титуляри от 3:1 с Шахтьор в Лига Европа в четвъртък, а мачът срещу скромния тим нямаше значение за класирането им.

Стадионът беше полупразен и явно дори феновете на домакините не вярваха в своите...

Събраха се 21 915 зрители при 39 523 при 2:0 с Бетис на24 април.

Не вярваха и букмейкърите - коефициентите за победа на Севиля докосваха котировки като за аутсайдер на гости на гранд - 1:3,2 и нагоре!

И се оказаха прави.

Победителите събраха 39 т. и в последния кръг на 15 май приемат Барса вече без мотивация да вършат чудо.

Реал Мадрид гостува на Ла Коруня, който също ще играе само за чест.

Водещите отборите се хвърлиха в предпоследния кръг с „едно ухо” какво става в Севиля..

Барса триумфира с голове на Луис Суарес (52 и 61), Лионел Меси (8), Рафиня (74) и Неймар (83).

Атлетико поведе чрез Фернандо Торес (2), но Виктор Касадесус (31) и Джузепе Роси (90) забиха за обрата.

Така „дюшекчиите” останаха без победа над Леванте навън от 2007 г.

Суарес явно ще спечели „Златната обувка”, тъй като натрупа вече 37 гола.

Кристиано Роналдо също вкара два пъти и има 33 попадения.

Без петима контузени титуляри Реал Мадрид едва удържа трите точки срещу десетима от Валенсия.

Кристиано откри в 26-ата минутасрещу Валенсия, а Карим Бензема (42) удвои след засада.

Родриго намали в 55-ата , Роналдо направи 3:1 в 59-ата.

Гол на Андре Гомеш (81) нажежи мача.

Родриго получи директен червен картон в 83-ата, а до края и двата отбора изпуснаха шансове.

Реал Мадрид спечели срещу „прилепите” след 4 поредни мача без успех, но беше спасен от вратаря Кико Касия и на два пъти – от гредите.

Мачът беше последен на „Бернабеу” за Алваро Арбелоа, който влезе резерва, а след края бе подхвърлян във въздуха от съиграчите си.

„Съдията Фернадес Борбалан не искаше да вземем нещо от мача”, отсече Пако Айестаран, треньор на Валенсия, чиито футболисти показаха как се играе вдъхновено и без двубоят да има значение за тяхното класиране.

„Ще се борим за титлата до последната минута”, заяви Емилио Бутрагеньо, вицепрезидент на Реал Мадрид.

В тон с испанските традиции остава вариант Гранада да бъде надъхан с премии от „кралете”, за да отнеме точки от Барса.

Последният Леванте (32 т.) изпадна.

Предпоследен вече е Райо Валекано (35 т.), след като в Сан Себастиян не стана „чудо по поръчка” – 2:1 за Реал Сосиедад.

Мачът Хетафе – Спортигн завърши 1:1, двата отбора имат по 36 т.

Те могат да настигнат Гранада по точки в последния кръг, но „героите” от 4:1 срещу Севиля имат по-добър актив в преките мачове и остават в Примера дивисион.

Ла Коруня също сбъдна „мечта по поръчка” с 2:0 навън срещу Виляреал, който е сигурен за четвъртото място., и се спаси и на теория, като събра 42 т.

Миналата година Депортиво оцеля в последния кръг срещу осигигурилия си титлата Барса с 2:2 насред Камп ноу”, което цяла Испания очакваше, както сега победата на Гранада.