Човекът-оркестър донесе победа на Франция на старта с изумителен гол

Sportinglife 23:50 ч., 10 Юни 2016
0
1260

Франция осигури партито за нацията-домакин, което се очакваше - 2:1 на старта на Евро 2016 срещу Румъния.

Димитри Пайе вкара великолепен гол в 89-ата минута и спаси плановете за купона в Париж, след като румънците очевидно не бяха чели сценария...

Защото изобщо не личеше да изглеждат обречени срещу фаворизираните и за шампион на турнира домакини.

След първи драматични пет минути, в които отбора от Балканите два пъти трябваше да поведе и изпусна от 3 метра, Франция пое контрола.

Халфовата линия - мечта от Погба, Блес Матюиди, Канте и Пайе функционираше, но подкрепата на нападението от Гризман и Жиру не бе на ниво.

Румънците бяха компактни, стабилни и уверени - давайки пример как не бива дори и за миг да си помисляш, че си в ролята на жертва пред 80 000 и целия свят.

Гостите удържаха нещата и благодарение на вратаря си Татарушану, който обаче се пропука неочаквано и необяснимо в 57-ата минута.

Безобидно центриране го изненада, стражът посегна в нищото и Оливие Жиру, трогателно неефективен до момента, вкара първия гол на Евро 2016.

Празненствата обаче бяха кратки - след 8 минути Патрис Евра направи безумно нарушение (и доста леко, но съществуващо), а от бялата точка Богдан Станчу изравни.

Естествено, всички мачове на откриването свършват реми, нали?

Така е по традиция...

Но Пайе, най-добрият на терена в мача, не знае за традициите.

Халфът на Уест Хем прати ракета с неудобния ляв крак под гредата, а после - сменен от Дешан, се разплака по пътя към скамейката.

На Димитри му олекна някак - доказа себе си пред света, след като едва ли не по милост и под фенски натиск го включиха в отбора.

А направи изключителен сезон във Висшата лига с Уест Хем.

Но за Франция бе вариант В, а даже и С...

Но ето, че на старта на турнира стана лидер на тима, игра великолепно и вкара победно.