Идеалният отбор на Висшата лига: Изборът на народа

Над 300 000 фенове избраха 11 легенди за 25 години от старта на новия формат на първенството на Англия

Sportinglife, BBC 13:15 ч., 28 Авг 2017
0
7160

Кристиано Роналдо, Манчестър Юнайтед

Днес КР7 е футболист №1 на планетата, действащ носител на "Златната топка" и е вкарал 407 гола за Кралете. Спечели три пъти Шампионската лига с тях, взе и титлата на Евро 2016 с Португалия.

Но преди да дойде огромната слава в белия екип на Реал, Роналдо вече бе суперзвезда в червеното на Юнайтед.

Сър Алекс Фъргюсън го заведе в Манчестър на 18 години. Даде за него 12,24 милиона лири.

Шест години по-късно Юнайтед прибра 80 милиона лири от Реал за Роналдо, а по пътя между двете събития клубът спечели три титли и Шампионската лига, Кристиано вкара 84 гола в 196 мача във Висшата лига и взе първата си "Златна топка".

Къде е позицията му? Дясно крило, ляво крило, централен нападател, офанзивен полузащитник...? В този отбор отива отдясно с 272 084 гласа.

Стивън Джерард, Ливърпул

Бяха времена, в които клубът бе дърпан напред само от един човек. Да, имаше такива сезони! Джерард бе брилянтен дори, когато около себе си имаше хора с далеч по-ограничени възможности.

Бързина, издръжливост, мощен удар, пас на къси и дълги разстояния, игра в отбрана... Стивън нямаше слабо място.

Кариерата му е страхотна със 120 гола в 504 шампионатни мача, неверотно постижение за полузащитник.

Така и не спечели титлата, което е голямото разочарование в 17 години с екипа на Ливърпул. Взе всичко друго - Шампионската лига, Купа на УЕФА, Купа на ФА, Купа на лигата... Събра и 177 696 вота от запалянковците в анкетата, които му дадоха място в центъра на полузащитата.

Пол Скоулс, Манчестър Юнайтед

До него застава Рижавия диамант, който е наричан от Тиери Анри "най-опасният противник, който съм срещал по английските терени".

За него гласуваха 183 486 запалянковци и мястото му в сърцето на халфовата линия е сигурно. Още един от Клас 1992, дебютира през 1994-а и изигра 499 мача със 107 гола във Висшата лига. Спечели 11 титли за 20 сезона.

Технически брилянтен, никога не отстъпващ в единоборство, с визия и тактическа мисъл... Идеален халф.

Райън Гигс, Манчестър Юнайтед

И отляво полузащитата завършва с играч от "червените дяволи". Още една легенда. Единственият, успял да запише мач във всеки от първите 22 сезона във Висшата лига след създаването и.

Гигс вкара в 21 от тези първенства, като държи рекордите за най-много мачове (632) и асистенции (162). Има и най-много титли, като спечели всички 13, които Юнайтед взе в тази ера.

Избран за Спортна личност на Великобритания за 2009-а, Уелският магьосник няма как да не е в този отбор. Не и след 203 780 вота, дадени за него. Без конкуренция на левия фланг!