Откараха французин в болница заради жегите

Sportinglife 16:15 ч., 22 Яну 2015
0
169

Лейтън Хюит преглътна пета загуба от последните си шест 5-сетови двубоя, като този път позволи на Бенямин Бекер да направи пълен обрат с 2:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2 на AustralianOpen.

"Наистина нямам представа какво се случи - призна австралийската тенис легенда след поражението в 50-ия му мач в Мелбърн. - Усещах умора в тялото си след първите два сета, която просто не мога да си обясня."

Мариш Копил

"Малко се срамувах да изоставам с 2:6, 1:6, но започнах зле, защото настилката е различна от тази на по-малките кортове и ми трябваше време", обясни Бекер, който всъщност записа първа петсетова победа в цялата си кариера.

Германецът измъкна третия сет с първия си брейкпойнт в мача, а в четвъртия поведе с 5-1 и макар Хюит да върна един от пробивите, мачът започна отначало след близо 2 часа и 20 минути на корта.

В решителния сет Бекер не изпусна контрола над двубоя и нови два пробива му донесоха класиране за трети кръг и триумф над най-големия любимец на австралийските фенове.

Всички мачове от четвъртия ден при мъжете

Джон Изнър - Андреас Хайдер-Мауер 6:4, 7:6(4), 4:6, 6:4

Фелисиано Лопес - Адриан Манарино 4:6, 4:6, 7:6(3), 4:0 и отказване на Манарино

Ярко Ниеминен - Матиас Бачингер 7:6(4), 7:5, 7:5

Иван Додиг - Кей Нишикори 6:4, 5:7, 2:6, 6:7(0)

Йежи Янович - Гаел Монфис 6:4, 1:6, 6:7(3) 6:3, 6:3

Го Соеда - Фернандо Вердаско 3:6, 2:6, 6:7(3)

Бенямин Бекер - Лейтън Хюит 2:6, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2

Милош Раонич - Доналд Йънг 6:4, 7:6(3),

Междувременно действащият шампион Стан Вавринка пречупи трудно най-ниско класирания тенисист във втори кръг, Мариш Копил (№194 в ранглистата), със 7:6(4), 7:6(4), 6:3. Румънецът заби 17 аса, които обаче не се оказаха достатъчни, за да спечели нещо повече от симпатиите на част от публиката по трибуните.

"Жегата и бързият корт не ми помогнаха днес, а и не играх най-добрия си тенис, но съм много доволен от характера, който показах", коментира световният №4.

А Новак Джокович изглежда набира скорост в турнира като поредната му жертва стана Адрей Кузнецов - 6:0, 6:1, 6:4. Световният №1 откри дуела с девет гейма поред преди съперникът му да успее да се запише в резултата.

Третият сет започна с пробив на руснака, но нататък Ноле бързо възстанови предимството си на корта и затвори мача по-малко от час и половина.

Кеи Нишикори загуби сет по пътя към третия кръг, но все пак се справи с Иван Додиг с 4:6, 7:5, 6:2, 7:6(0) в зрелище с общо 96 уинъра (52:42 за японската суперзвезда). Хърватинът сервираше за изравняване на сетовете при 5-4 в четвъртия, когато обаче се пропука решаващо и не взе дори точка в тайбрека.

Истинско чудо задържа Фелисиано Лопес в турнира. Испанецът изоставаше с 4:6, 4:6 от Адриан Манарино, но някак се добра до успех в тайбрека на третия, а при 0-4 гейма в четвъртия, французинът се отказа заради жегата.

След няколко часа Манарино качи в социалните мрежи снимка от прегледа си в местна болница...

За Лопес следва мач с Йежи Янович, който оцеля в пет сета срещу Гаел Монфис - 6:4, 1:6, 6:7(3) 6:3, 6:3. След като загуби тайбрека на три точки, полякът буквално бетонира сервис геймовете си методично започна обрата в мача.

Два пробива в четвъртия сет му осигуриха 6-3 гейма и равенство в резултата. Още един за 5-3 в решителната част вече означаваше място в третия кръг.