Атлетико нокаутира Реал – 4:0

Атлетико през сезона направо се гаври със съперника в бяло – 4 победи и 2 ремита в шестте срещи помежду им

Sportinglife 19:50 ч., 07 Фер 2015
0
92

Атлетико се подигра с Реал в мадридското дерби – 4:0 и пълен нокаут за европейския шампион. „Висенте Калдерон” чака 17 години за домакинска победа в първенството на своите над вечния съперник, но си заслужаваше!

Тиаго сложи началото с шут, който мина през ръцете на Икер Касияс, а още в 18-ата минута Саул Нигес, заменил Коке в началото, заби със страхотна задна ножица – 2:0.

След почивката Арда Туран и Марио Манджукич довършиха лидера в първенството, който не стигна до чисто голово положение.

Атлетико през сезона направо се гаври със съперника в бяло – 4 победи и 2 ремита в шестте срещи помежду им, като изхвърли Реал от Купата на краля и му взе Суперкупата през август.

В класирането Реал остава първи с 54 точки, Барселона и Атлетико имат по 50. Но в неделя вечер каталунците ще имат шанс да скъсят дистанцията само до точка, ако победят като гост Атлетик в Билбао.