Sportinglife 09:45 ч., 22 Фер 2015
0
68
Getty Images

Марио Манджукич отбеляза гол и бе в основата на двете попадения на Антоан Гризман за домакинското 3:0 за Атлетико Мадрид над Алмерия.

Така шампионите се доближиха на три точки зад втория Барселона и на четири зад лидера в Примепа Реал Мадрид, който тази вечер гостува на Елче.

Марио Манджукич даде аванс на Атлетико още в 13-та минута, когато бе точен от дузпа за нарушение срещу централния защитник Диего Годин.

Столичани решиха всичко още в следващия четвърт час. Хърватският национал подаде на Антоан Гриизман в 20-та минута за 2:0, а девет по-късно асиситира отново на французина.

Валенсия надви с 2:1 Кордоба и е четвърти на три точки зад шампионите. Селта пък се наложи с 2:0 над Ла Коруня в галисийското дерби с попадения на Де Оливейра и Ларивей.