Трета загуба за шампионите

Sportinglife 18:05 ч., 12 Сеп 2015
0
433

Евертън нанесе трето поредно поражение за първенството на Челси от пет кръга, след като нападателят Стивън Нейсмит отбеляза хеттрик при победата с 3:1 в полза на "карамелите" у дома.

Нейсмит започна мача от резервната скамейка на "Гудисън Парк" но влезе в игра още в деветата минута на мястото на получилия контузия Мохамед Бешич.

В 17-ата минута футболистите на Евертън организираха постепенна атака, в която си подадоха топката 19 пъти и матираха отбраната на гостите.

Шотландският нападател се разписа за 1:0, а пет минути по-късно покачи аванса на своя тим.

Неманя Матич върна един гол за Челси в 36-ата минута след точен изстрел от около 25 метра, но гостите не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Нейсмит пък оформи своя хеттрик в 83-та минута, когато завърши нова красива атака на своя тим.