Чудо! Унгария вкара след 16 068 дни

"Маджарите" изненадаха Австрия с 2:0 на старта след 3 десетилетия без голямо първенство

Sportinglife 20:55 ч., 14 Юни 2016
0
902

След 16 068 дни Унгария отново го направи!

Адам Шалай от Хановер вкара в 63-ата минута за 1:0 срещу Австрия на Евро 2016 и с това записа първо попадение за страната на континентално първенство от 1972-ра.

44 години без 3 дни!

На 17 юни 1972 г. Лайош Кю вкарва за 1:2 в полуфинал срещу Белгия, а оттогава унгарски крак, глава или никоя друга част на тялото не е пращала топката в мрежата на европейско.

Странно ли ви се вижда?

Не е - "маджарите" просто не са играли на нито едно Евро от 44 години.

Те се завърнаха с победа - 2:0, след като в края вкара и Золтан Щибер, изобщо на голям футболен форум след 30 години отсъствие.

На Мондиал 1986 бяха в Мексико, но след това никакви ги няма във финалните фази на големите първенства.

Със само двама футболисти от топ 5 на първенствата на Европа, с 40-годишен вратар и неизвестен на света треньор, минали през бараж с Норвегия, за да са на Евро 2016, унгарците бяха аутсайдер в мача.

Дали им пука?

Австрийците имаха големи амбиции за турнира, но след 0:2 на старта и с червения картон, който вади от следващия мач титулярния защитник Александър Драгович, проблемите им тепърва започват.

Габор Кирай, споменатият 40-годишен вратар, счупи рекорда за най-възрастен играч, участвал в мач на европейско.

Унгарците ще пият и празнуват цяла нощ, и си го заслужават.

Никой не им даваше шанс да се класират, нито пък да направят нещо на финалите.