Росен Йорданов е избрал по едно предложение от клубния футбол и световните квалификации.

Той е един от експертите на Рекордьорите.

Италия, Серия В

Салернитана - Беневенто 2 (2.90)

Новакът в Серия Б Беневенто стартира отлично сезона и все още не познава вкуса на поражението - 4 успеха и 3 ремита. В неделя тимът гостува на Салернитана, който през миналия шампионат се спаси след бараж, а и през този не започна убедително. Босът на Беневенто Фабрицио Палота е изключително амбициозен и вече обяви за цел промоция в Серия А, като няма да жали сили и средства за това.

Световна квалификация

Исландия - Турция 2 (3.00)

Исландия продължава да изумява и след Евро 2016. В четвъртък вечер обаче тимът показа колебания, като бе на крачка да загуби у дома от Финландия, като до 89-ата минута падаше с 1:2, но успя да обърне с късни голове. В същото време Турция стигна до 2:2, като домакин с коравия отбор на Украйна, като направи частичен обрат. Двата съперника имат ра разчистват стари сметки. Исландия се класира изненадващо на Евро 2016, а Турция, с която пак бе в една група, игра бараж. Смятам, че този път нещата ще си дойдат на мястото и скандинавците ще загубят.