Арсенал удари Сити след 5 години

Санти Касорла реализира спорна дузпа преди почивката, а Оливие Жиру довърши шампионите с гол с глава.

Sportinglife 20:25 ч., 18 Яну 2015
0
83

Арсенал спечели с 2:0 на терена на Манчестър Сити и регистрира първа победа на стадион „Етихад” от 2010 г.

Тогава тимът от Лондон би с 3:0 и това бе последният път, в който Сити падна с повече от един гол разлика на свой терен.

Арсенал не бе печелил като гост на действащия шампион в Англия от 2002 г., когато би пак в Манчестър, но Юнайтед, а после взе титлата.

Сити не приличаше на себе си без лидера Яя Туре, който е на турнира за Купата на Африка.

Така Челси води в класирането вече с 5 тoчки аванс пред Сити – 52 срещу 47. Трети е Саутхемптън с 42, Манчестър Юнайтед има 40, а Арсенал е пети с 39 точки.