Шарапова, Халеп и Бушар на осминафинал с чисти победи

Добър ден за фаворитките на Australian Open

Sportinglife 14:40 ч., 23 Яну 2015
0
79

Добър ден за фаворитките при жените бе петият на Australian Open. Мария Шарапова, Симона Халеп и Южени Бушар постигнаха чисти победи с 2:0 сета.

Резултати от петия ден при жените

Луцие Храдецка - Юлия Гьоргес 6:7(6), 5:7
Южени Бушар - Каролин Гарсия 7:5, 6:0
Мария Шарапова - Зарина Диас 6:1, 6:1
Каролина Плишкова - Екатерина Макарова 4:6, 4:6.
Симона Халеп - Бетани Матек-Сандс 6:4, 7:5
Сара Ерани - Янина Викмайер 6:4, 4:6, 3:6
Ирина-Камелия Бегу - Карина Витьофт 6:4, 6:4
Ярослава Шведова - Шуай Пън 6:7(7), 3:6

След ходенето по мъките в предишния кръг срещу Александра Панова, Шарапова се справи с 6:1, 6:1 срещу казахстанската състезателка Зарина Диас и се класира за осминафиналите.

Първият сет беше спечелен само за 26 минути, а във втория рускинята бе пробита на старта, но отговори с шест поредни гейма. Следващата съперничка на Шарапова е китайката Шуай Пън, която отстрани Ярослава Шведова от Казахстан със 7:6(7), 6:3.

Южени Бушар потегли доста трудно срещу Каролине Гарсия, но след това бе неудържима за 7:5, 6:0. Шест пробива в първите осем гейма белязаха мача, а общо брейковете в първата част бяха седем.

Гарсия успя да удържи подаването си в само два гейма, а след 13 непредизвикани грешки в първия сет, Бушар бе пределно концентрирана и направи само четири във втория. След 5-5 в първата част, 20-годишната канадка взе осем поредни гейма на съперничката си.

На осминафиналите Бушар ще се изправи срещу румънката Ирина-Камелия Бегу, която спря германката Карина Витьофт след 6:4, 6:4.

Поставената под №3 в схемата Симона Халеп забави развръзката срещу Бетани Матек-Сандс, след като взе първия сет без особено проблеми а във втория поведе с 5:1, но допусна изравняване. В крайна сметка всички приключи при 6:4, 7:5 за час и половина.

В спор за място на четвъртфиналите Халеп ще се изправи срещу Янина Викмайер. Белгийката елиминира още една от поставените в лицето на Сара Ерани, която беше №14 в схемата, побеждавайки италианката с 4:6, 6:4, 6:3.

В двубой между две от поставените в основната схема, Екатерина Макарова отстрани Каролина Плишкова с 6:4, 6:4. Десетата в схемата рускиня се справи с №22, въпреки че цял мач игра с превръзка на дясното бедро и видимо имаше проблеми с травма.

Макарова, която е двукратна четвъртфиналистка на Australian Open, ще срещне в четвъртия кръг Юлия Гьоргес - непоставена и №73 в световната ранглиста. Германката спря победния поход на Луцие Храдецка след трудно 7:6(6), 7:5 за час и 40 минути. На старта в Мелбърн Храдецка елиминира петата поставена Ана Иванович.