"Росонерите" пети мач без победа

Sportinglife 08:05 ч., 25 Яну 2015
0
81

Тифозите на Лацио изпратиха страхотна съботна вечер, в която видяха как любимците им преодоляват пасив от 0:1 на полувремето срещу Милан за крайното 3:1 на "Олимпико". "

Жереми Менес още в 4-та минута попари "орлите" и до почивката ново попадение не падна. В началото на второто полувреме обаче домакините вкараха два бързи гола в 47-та минута чрез Марко Пароло и в 51-та минута чрез Мирослав Клозе.

В 80-та минута пък отново Пароло оформи окончателно победата на своя тим за крайното 3:1.

Лацио заслужено събра 34 точки, с които временно се изкачи до третото място в класирането, но е с мач повече от Наполи и Сампдория.

Милан пък остава на 8-ата позиция с 26 точки в актива си и без победа в последните пет кръга.

В другия съботен мач от 20-ия кръг Каляри победи гостуващия Сасуоло с 2:1.

С втория си успех в последните 12 мача в Серия "А" и със събраните 19 точки, домакините се изкачиха на 17-ото място над зоната на изпадащите. Сасуоло, който загуби едва за втори път в 14 срещи от калчото, остана 11-и с 25 точки.