Медалите не Фелпс тежат повече от сина му
Разтегът на ръцете му е по-голям от ръста му - 203 сантиметра
Синът на Майкъл Фелпс едва ли ще си спомня един ден за дните, в които татко му влуди света на игрите в Рио.
Плувецът вече има 23 златни и общо 28 олимпийски медала, а малкият Буумър (на 3 месеца) гледа от трибуните с цялото семейство.
What Michael Phelps could do after retirement https://t.co/I4wbDjkcxQ #Olympics pic.twitter.com/oWHdivh6gh
— Fortune (@FortuneMagazine) 16 August 2016
Запитан, дали всичките му медали от олимпийски игри, събрани заедно, са по-тежки, Майкъл отговори:
"Със сигурност! Буумър тежи не повече от 6-7 килограма."
Преди игрите в Рио бе съобщено, че медалите в Бразилия ще са най-тежките в историята - по 500 гр. Преди 4 лета в Лондон са тежали около 400 грама, а през 2008-а в Пекин - 200. В Атина 2004 късчетата слава са били по 135 грама.
Фелпс има 8 от Гърция - около килограм, осем от Китай - 1,6 килограма, шест от Лондон - 2,5 килограма, и 6 от Рио: 3 килограма. С други думи - няма как купът отличия да не е по-тежък от бебока.
Не че има някакво значение за Майкъл, който спира да се състезава след Рио 2016. Ще си гледа семейството човекът, а синът му съвсем скоро ще тежи повече от медалите.
А и те няма да се увеличат като бройка.
Същевревенно, доказано е, че Съединените американски щати са страната на неограничените възможности.
Такива, но във водите на който и да е басейн по света, има Фелпс, който е гражданин на Щатите. И сега, като такъв, ще му се наложи да плати сериозни данъци върху златните олимпийски медали, с които влезе в пантеона на безсмъртните спортисти.
Месец след игрите Фелпс ще трябва да си плати данъците върху спечеленото. Премиите в олимпийската делегация на САЩ отдавна са известни:
25 000 за злато
15 000 за сребро
10 000 за бронз
Така човекът-амфибия ще се завърне в родината с около 140 000 долара по-богат, но ще трябва да плати към 55 хиляди долара данъци върху тях.
Така е, защото данъчната система на САЩ го поставя в най-високата категория - състоянието на Фелпс се оценява на около 55 милиона долара.
И трябва да извади 39,6 процента от стойността на бонусите, за да ги плати като данъци.
Това прави около 55 000 долара като такси върху спечеленото от олимпийските подвизи.
0 коментара