Хамес Родригес и Хесе Родригес.

Sportinglife 07:55 ч., 05 Фер 2015
0
68

Реал Мадрид увеличи преднината си пред Барселона на четири точки след домакинската победа с 2:1 срещу Севиля в отложен мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

Реал, който отново игра без наказаният Кристиано Роналдо, спечели с попадения на Хамес Родригес (12) и Хесе Родригес (36). За Севиля точен бе Яго Аспас (80).

Победата донесе и лоши новини за Карло Анчелоти заради контузиите на Хамес Родригес и Серхио Рамос през първото полувреме и жълт картон на Марсело, който ще го извди от участие в дербито с Атлетико през уикенда.

Заради счупена пета метатарзална кост на десния крак, Хамес ще бъде опериран и ще остане извън терените около два месеца. Рамос е разтегнал сухожилие и ще отсъста от терените минимум три седмици.

Реал Мадрид е лидер в класирането с 54 точки, Севиля е на четвърто място с 42 точки - на една пред Валенсия и на пет зад Атлетико.