Луис Суарес с първи гол в Примера

570 минути трябваха за първия гол на Суарес

Sportinglife 10:25 ч., 21 Дек 2014
0
58
Getty Images

Цели два месеца минаха, за да вкара Луис Суарес първия си гол за Барселона в Примера дивисион.

Каталунците резонно разгромиха гостуващия Кордоба с 5:0. Преди това Суарес изигра седем мача, в които даде пет асистенции. Или общо чака за първия си гол 570 минути.

Уругваецът имаше две попадения в други турнири. Голът на Суарес дойде от 17-ия му удар към вратата на съперниците. От тях само пет обаче са били в очертанията на вратата.

Естествено при 5:0 и Лионел Меси беше на терена. Вкара два пъти в последните осем минути. Освен двете звезди от Южна Америка се разписаха Педро Родригес и Жерар Пике.

Еспаньол спечели с 3:1 като гост на Райо Валекано, Валенсия – с 1:0 на терена на Ейбар. Без победител завърши двубоят Леванте – Реал Сосиедад 1:1.