Сензации в Испания – Барса и Реал паднаха

Валенсия сложи край на серията от 22 поредни победи на Реал и го повали с 2:1 у дома.

Sportinglife 09:30 ч., 05 Яну 2015
0
49

Тимът от „Местая” обърна резултата от 0:1 (дузпа на Кристиано Роналдо) и спечели с голове на Антонио Бараган и Николас Отаменди.

По-късно Барселона върна жеста, като загуби с 0:1 гостуването си на Реал Сосиедад с автогол на Жорди Алба още в 82-рата секунда. Изненадващо на скамейката на резервите останаха Лионел Меси и Неймар, които още по-смущаващо получиха по-дълга новогодишна почивка от останалите в клуба и се оказа, че не са готови за титуляри.

Така печеливш от кръга е Атлетико, победил в събота с 3:1 у дома Леванте. Защото Реал продължава да води с 39 т., но Атлетико е вече равен с Барса – по 38, на второ място. А четвъртият Валенсия никак не е далеч с шумния си успех над лидера (34 точки).