Топ 10 при мъжете загуби 1 сет в ден 2 на Australian Open

Вавринка започна първата в кариерата си защита на титла от Шлема

Sportinglife 10:55 ч., 20 Яну 2015
0
100

Новак Джокович, Стан Вавринка, Кеи Нишикори, Милош Раонич и Давид Ферер показаха мощта на елитната десетка в мъжкия тенис, като загубиха само 1 сет в петте си двубоя от втория ден на AustralianOpen.

Българското участие

Григор Димитров продължава похода си на Australian Open утре срещу Лукаш Лацко. Двамата никога не са се срещали на ниво ATP, като българинът пречупи своя съперник със 7:5 6:3 на чалънджъра в Орлеан (Франция). Мачът от втори кръг на турнира е трети в програмата на корт "HisenseArena" и се очаква да започне около 06:00 ч. българско време.

Ноле стартира в тренировъчно темпо срещу изтощения Аляж Бедене за 6:3, 6:2, 6:3. Словенецът загуби от Вавринка финала в Ченай и съвсем не изглеждаше физически готов да се противопостави на световния №1. Джокович проби за първи път за 5-3 гейма, което се оказа напълно достатъчно за откриващия сет.

Ноле стигна до още два безответни брейка във втория сет, а в третия съперникът му взе медицински таймаут и очевидно нямаше повече сили за битка, особено срещу толкова класен тенисист.

"Изживях няколко трудни дни заради вирусът, който ме измъчване, но вече съм възстановен - коментира сърбинът. - В тази фаза на турнира се очаква фаворитите да печелят комфортно, но истината е, че всички играят много силно и надъхано. Ще трябва да настроя още малко бекхенда си."

Всички резултати от втория ден при мъжете

Алехандро Гонсалес - Фабио Фонини 4:6, 6:2, 6:3, 6:4
Фелисиано Лопес - Денис Кудла 3:6, 6:2, 4:6, 6:2, 10:8
Блаж Рола - Адриан Манарино 6:7(7), 3:6, 2:6
Николас Алмагро - Кеи Нишикори 4:6, 6:7(1), 2:6
Кайл Едмънд - Стив Джонсън 4:6, 4:6, 3:6
Гийермо Гарсия-Лопес - Петер Гойовчик 7:6(1) 7:5, 6:4, 1:0, отказване на Гойовчик
Джон Изнър - Джими Уанг 7:6(5) 6:4, 6:4
Доминик Тийм - Роберто Баутиста-Агут 6:4, 2:6, 3:6, 6:7(5)
Пабло Карено-Буста - Жил Мюлер 4:6, 6:7(5), 6:7(3)
Робин Хаазе - Жил Симон 1:6, 3:6, 4:6
Новак Джокович - Аляж Бедене 6:3, 6:2, 6:4
Давид Ферер - Томас Белучи 6:7(2), 6:2, 6:0, 6:3
Матиас Бачингер - Пабло Куевас 7:6(1), 6:3, 6:1
Го Соеда - Елиас Имер 1:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:3
Мариуш Копил - Пабло Андухар 6:2, 6:2, 7:5
Ярко Ниеминен - Александър Голубьов 6:1, 6:2, 7:6(6)
Сергей Стакховски - Душан Лайович 6:3, 4:6, 6:4, 6:7(3), 6:4
Хироки Мория - Йежи Янович 6:7(5), 6:2, 3:6, 5:7
Андрей Кузнецов - Алберт Рамос 6:1, 3:6, 6:3, 7:6(3)
Жулиен Бенето - Бенямин Бекер 5:7, 7:5, 2:6, 4:6
Александър Долгополов - Паоло Лоренци 4:6, 3:6, 2:6
Лейтън Хюит - Дзе Джън 6:3, 1:6, 6:0, 6:4
Сам Куери - Вашек Поспишил
Лука Пуй - Гаел Монфис

Стан Вавринка потегли с рутинна победа първата защита на трофей от Големия шлем в кариерата си с 6:1, 6:4, 6:2 над Марсел Илхан, който затваря стотицата в ранглистата при мъжете.

Швейцарецът не срещна никакви проблеми на свой сервис, а 34-те му уинъра помогнаха да държи турчина под постоянно напрежение.

"Исках да стартирам силно, да се настроя към условията в Мелбърн и точно това се случи - обобщи Стан.

- Концентрацията ми е на ниво и съм доволен от показаното днес на корта."

Кеи Нишикори записа 10-и успех от последните си 11 мача с испански съперници с 6:4, 7:6(1), 6:2 срещу Николас Алмагро. Бившият член на Топ 10 проби още в откриващия гейм на двубоя, но това беше един от само двата случая, в които той се оказа напред в резултата.

Алмагро пробиваше първи сервиса на Нишикори в първите два сета, но коравият японски боец бързо изравняваше резултата и доминираше във важните за развръзката точки.

Хронично измъчваният от травми испанец изпусна шанса си да се върне в двубоя, като взе едва една точица в тайбрека на втората част и това пречупи съпротивата му.

Първият и единствен пробив в "престрелката" от сервис между Милош Раонич и Иля Марченко дойде чак в 26-ия гейм на двубоя. Преди това световният №8 измъкна два сета по абсолютно идентичен начин - за 48 минути със 7:3 точки в тайбрека.

За час и 36 минути зрителите видяха само един пропилян брейкпойнт в откриващия гейм на мача.

Раонич удари подаването на украинеца за 2:0 гейма чак в третата част и този аванс му стигна за да затвори мача, след като до края нито един от тенисистите не стигна до нов шанс за пробив.

Давид Ферер развали безупречната статистика на членовете на Топ 10 като загуби първия сет от Томас Белучи в тайбрек с 2:7 точки. Нататък обаче испанецът размаза съперника с 6:2, 6:0, 6:3.

В най-драматичната битка на деня, 12-ият в схемата Фелисиано Лопес изстрада 3:6, 6:2, 4:6, 6:2, 10:8 над Денис Кудла.

Световният №123 пропусна цели 3 мачпойнта на свой сервис при 6:5 в решителния сет преди да загуби на нула подаването си и да напусне турнира.

Ужасяващата форма на Фабио Фонини продължи и в Мелбърн, след като 16-ият поставен допусна обрат с 6:4, 2:6, 3:6, 4:6 от колумбиеца Алехандро Гонсалес.