Чака Мъри или Кирьос на полуфинал

Sportinglife 08:15 ч., 27 Яну 2015
0
80

След 9 години и 17 поредни загуби, Томаш Бердих най-накрая успя да се пребори с Рафаел Надал.

Чешкият тенисист разгроми с 3:0 сета (6:2, 6:0, 7:6(5) испанеца на четвъртфиналите в Мелбърн.

По този начин Бердих стана първият полуфиналист на Australian Open.

Томаш Бердих очаква победителя от мача между фаворита на домакините Ник Кирьос и Анди Мъри, който на осминафиналите отстрани Григор Димитров.

Томаш Бердих: Не искам да спирам дотук

"Мисля, че играх добре и следвах плана си. Получи се това, което искахме. Страхотно е, че спечелих в три сета, но не искам да спирам дотук. Първото нещо беше да накарам Рафа да се движи и да няма време да се подготвя за ударите си. Днес се подготвих по различен начин, усещах се силен. Началото беше много добро и после надградих усилията си. Но нека да изачакаме да видим кой ще е съперникът ми".

Освен че най-после спечели срещу Надал, Бердих успя да стане първият тенисист, който печели сет на нула срещу световния №3 в официален мач от Роджър Федерер, който стори това на финалния Мастърс на АТР през 2011-а.

Чехът сервираше отлично, разиграваше Надал по целия корт и не му оставяше никакво време да подготвя ударите си.

10 аса, 46 уинъра, 82% спечелени точки на първи сервис и 5 реализирани точки за пробив белязаха триумфа на Бердих.

Надал от своя страна не разчиташе на сервиса си, който по-скоро бе средство за вкарване на топката в игра.

Рафа спечели само 6 точки на втори сервис, като първата от тях дойде едва в третия сет.