Sportinglife 17:15 ч., 03 Фер 2015
0
103

Третият ден от тестовете на испанската писта „Херес” поднесе някои изненади – приятни за Sauber и неприятни за McLaren.

Тимът на Петер Заубер бе един от най-слабите през изминалия сезон във Формула 1 и не успя да спечели нито една точка, а вчера Фелипе Насър оглави класирането с новия С34 с новата версия на двигателя на Ferrari.

В бокса на McLaren пък приятната изненада дойде сутринта – новият МР4-30 с двигател на Honda навъртя 32 обиколки вчера, като най-дългата серия от турове беше 11 обиколки.

Резултати от третия ден на тестовете на „Херес”

1. Фелипе Насър, Sauber 1.21,545 минути (108 обиколки)
2. Кими Райконен, Ferrari 1.21,750 минути (92)
3. Нико Розберг, Mercedes 1.21,982 минути (151)
4. Фелипе Маса, Williams 1.22,276 минути (71)
5. Пастор Малдонадо, Lotus 1.22,713 минути (96)
6. Карлос Сайнц, Toro Rosso 1.23,187 минути (136)
7. Дениъл Рикардо, Red Bull 1.23,901 минути (48)
8. Фернандо Алонсо, McLaren 1.35,553 минути (32)

След това обаче се появи проблем с охлаждането на мотора и тимът беше принуден да прекрати предсрочно програмата си за деня. Шефът на отбора Рон Денис обяви, че това е крачка напред, тъй като в първите два дни на изпитанията в Испания Фернандо Алонсо и Дженсън Бътън успяха да завъртят едва по 6 обиколки всеки.

Вчера тимовете успяха да запишат впечатляващ брой обиколки. Mercedes отново зае първата позиция в тази толкова важна дисциплина преди началото на сезона – 151 обиколки за Нико Розберг с новия W06, който работи като „часовник” по думите на пилотите и досега е имал само един проблем с двигателя – тимът загуби един час заради това, че двигател угасна без да е ясна причината за това.

В същото време Sauber, Ferrari, Lotus и Toro Rosso надхвърлиха границата от 90 обиколки за деня.

Насър записа най-доброто си време за деня, което му отреди и първото място в класирането – 1.21,545 минути с меките сликове на Pirelli, а другите двама в Топ 3 караха с по-твърдите смеси. Кими Райконен остана втори с 1.21,750 минути, а Нико Розберг трети с 1.21,982.

Отборите използваха гуми интермедия сутринта, тъй като пистата все още беше влажна, но по обед трасето изсъхна и първите трима в класирането започнаха да си разменят бързи обиколки и да се редуват на първата позиция.

Дениъл Рикардо записа едва пет обиколки в сутрешната сесия, тъй като се наложи смяна на двигателя в болида му, а след това лидерът на Red Bull записа от 40 тура, без обаче това да се отрази сериозно на времената му.

Другото впечатляващо представяне бе това на новия болид на Lotus – E23, с който Пастор Малдонадо почти стигна до отметката от 100 обиколки за деня. Тимът използва мотори Mercedes от този сезон и в бокса определиха представянето на венецуелеца като „окуражаващо”.