"Сините" направиха 1:1 в Саутхемптън

Sportinglife 18:15 ч., 28 Дек 2014
0
59

Челси изгуби две точки в битката за титлата, след като стигна само до 1:1 като гост на коравия Саутхемптън.

Веднага след края Жозе Моуриньо и халфът Сеск Фабрегас изригнаха срещу съдийско решение през второто полувреме.

Реферът Антъни Тейлър подмина нарушение срещу Фабрегас в наказателното поле и му даде картон за симулация.

„Той няма да спи спокойно довечера, след като види повторението – каза Сеск. – Имаше фаул срещу мен и това бе дузпа.”

Саидо Мане изведе домакините напред в 17-ата минута, но страхотен гол на Еден Азар в 45-ата донесе точка на Челси. През второто полувреме лидерът нападаше стръвно и изпусна куп положения, но не стигна до трите точки.

Все пак лондонските „сини” остават на върха на старта на 2015-а – имат 46 точки. Саутхемптън засега е четвърти с 33 точки.