Sportinglife 09:50 ч., 06 Яну 2015
0
126
Getty Images

Световният №177 Лукаш Кубот сервира първата голяма изненада на турнира в Бризбейн, отстранявайки петия поставен в схемата Кевин Андерсън.

Южноафриканецът, който правеше своето завръщане в австралийския град след полуфинала през 2011 г., бе победен със 7-6(3), 6-4 от 32-годишния поляк.

Кубот от своя страна записа първи успех над тенисист от топ 20 от турнира в Гщаад през 2012 г. Той реализира три от общо седемте възможности за пробив, които се отвориха пред него и очаква победителя от австралийското дерби между Лейтън Хюит и Сам Грот.

В друг двубой от тази нощ, Михаил Кукушкин преодоля квалификанта Мариуш Копил с 6-4, 4-6, 6-4 за близо два часа на корта.

Мачът Маринко Матошевич - Стив Джонсън предложи оспорваност и обрати, но в крайна сметка словакът продължава напред. Мелцер поведе с 1-0 след първия сет, печелейки в тайбрек, а Матошевич взе втория - също след дълъг гейм. В решителната част силите на австриеца приключиха и той успя да се пребори само за един гейм.

Евентуалният съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите Александър Долгополов премина с лекота през първия кръг, разгромявайки с 6-2, 6-3 Карлос Берлок.

Украинецът реализира общо четири пробива в мача, а само веднъж не успя да спечели своето подаване. В спор за четвъртфиналното място Долгополов се изправя срещу Мартин Клижан.

При жените третата в схемата Анджелик Кербер мина сравнително безпроблемно през Дариа Гаврилова след 6-3, 7-5 и е на четвъртфинал.

Там тя очаква Елина Свитолина, която бе още по-убедителна в двубоя си срещу Айла Томлянович - 6-3, 6-2.

По-късно днес е мачът Мария Шарапова - Ярослава Шведова.