Sportinglife 09:30 ч., 18 Юли 2015
0
56
Getty Images

Новият Манчестър Юнайтед започна с 1:0 в предсезонните контроли. Гол в дебюта си вкара френският национал Морган Шнайдерлинг.

С попадението в петата минута Юнайтед срази Америка. Треньорът Луис ван Гаал пусна два различни състава през двете полувремена.

Холандският треньор записа седма победа от 7 мача в предсезонни контроли, откакто е мениджър на "червените дяволи".

Миналото лято под ръководството на Ван Гаал тимът спечели всички шест мача, за да загуби на старта на сезона от Суонси.

Преди мача Бастиян Швайнщайгер се опита да обясни репликата си, че Манчестър Юнайтед е по-голям от Байерн.

В своята фейсбук страница германският национал обяви, че е имал предвид популярността на английския гранд в Щатите, която била значително по-голяма от тази на баварците.

Въпреки обясненията, Швайни вече си навлече гнева на един от своите големи приятели Филип Лам, който каза: „Не знам какво е имал предвид Басти, но не виждам в какво Манчестър Юнайтед може да е по-голям от Байерн”.

В същото време зрее конфликт по оста „Олд Трафорд” – Реал (Мадрид).

Шефовете на английския клуб са заявили на колегите си, че няма да приемат никаква оферта за вратаря Давид де Хеа, ако не им бъде продаден Серхио Рамос.

Така Манчестър Юнайтед рискува да задържи стража още един сезон и да го изпусне без пари следващото лято. Клубът ще предложи нов договор на Де Хеа с 200 000 лири седмична заплата.