Sportinglife 18:55 ч., 15 Авг 2015
0
70

Българският ансамбъл по художествена гимнастика за пореден път потвърди високата си класа.

На турнира от световната купа в София момичетата на Ина Ананиева в състав Михаела Маевска, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Ренета Камберова и Християна Тодорова останаха втори в многобоя, но изпълнението им вдигна крака зрителите в зала „Арена Армеец”.

Гимнастичките, които миналата година също си тръгнаха със сребърно отличие в многобоя, събраха общ сбор от 35.800 точки. По-високо оценено бе изпълнението на българките на два обръча и три чифта бухалки днес. То получи оценка от 18.000.

Именно заради неговото представяне публиката, препълнила зала „Арена Армеец” в съботния ден стана на крака и дълго аплодира момичетата на Ина Ананиева.

В петък съчетанието на ансамбъла ни с пет ленти заслужи оценка 17.800. Тогава обаче момичетата разделиха второто място с Беларус. След второто изпълнение сребърният медал категорично бе присъден на българките.

Шампион стана Русия със сбор от 36.950 точки. На трето място завърши Беларус с 35.700 точки, а в топ 6 са още Израел, Япония и Украйна.

Турнир от Световната купа се провежда в София за пети път. В надпреварата при ансамблите участват 19 състава, от фаворитите липсва само Италия. При индивидуалните състезателки участват 51 гимнастички от 35 държави.

Турнирът в София на практика е последната проверка за състезателките преди предстоящото световно първенство. Негов домакин е Щутгарт, а българският ансамбъл ще трябва да защитава световната си титла от Измир 2014.